Olśniewające stroje, wciągające prezentacje, apetyczne smakołyki i porywające występy wokalne i taneczne - to wszystko złożyło się na niezapomniany Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Obchodziliśmy go we wtorek, 8. października. Społeczność szkolna zaangażowała się na 1000%, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania!

Wśród krajów, których kulturę w tym roku zgłębiali uczniowie, znalazły się: Wielka Brytania, Francja, Czechy, Hiszpania, Japonia, Portugalia, Grecja, Włochy i Holandia. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami i rodzicami zadbali o tematyczne przystrojenie sal lekcyjnych, wg kultury kraju, który wybrali. W klasach roznosił się przyjemny zapach potraw charakterystycznych dla danego kraju. Uczniowie poznawali ich kulturę oraz uczyli się podstawowych zwrotów i pozdrowień.

Klasy 4-8 zaprosiły do auli, w której przygotowały bogate show, o krajach, które wybrali. Nie zabrakło różnorodnych, zachwycających prezentacji multimedialnych, tańców narodowych, były też plakaty, oryginalne gadżety, smakowity poczęstunek i piosenki w językach obcych. Przybliżyli nam też sylwetki bohaterów narodowych i celebrytów z konkretnych krajów.

Pieczę nad przebiegiem wydarzenia i jego oprawą sprawowały nauczycielki języków obcych: mgr Agnieszka Koloch i mgr Kamila Besz.

Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by zaciekawić widownię i rzetelnie przekazać wiedzę o kulturze innych narodów. Osiągnęli efekt "WOW!", ponieważ - mimo iż był to dzień różnych języków świata, widzowie, aż oniemieli z wrażenia :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Kamila Besz, Agnieszka Koloch