"Bądź Niebieski" pod takim hasłem odbyły się dzisiaj w naszej szkole obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia. Autyzm bywa często nierozpoznany, dlatego wiele osób traktuje autystyków jako osoby źle wychowane. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nasza szkoła solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem przybrała dzisiaj kolor niebieski. Nauczyciele wspólnie z uczniami przygotowali hasła wspierające wszystkie osoby dotknięte tym schorzeniem. Obejrzeli wspólnie film i podjęli dyskusję. Wszystkie działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy tych osób. Sądząc po zainteresowaniu uczniów - działania przyniosły pozytywny skutek.

DA

4a 1