Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności
 

 

Informacje
 
 
Plan lekcji
 
 
Samorząd Uczniowski
 
 


1

 

17 września mieliśmy zaszczyt gościć na lekcjach w formie online edukatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nasi uczniowie przyglądali się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Dzieci dowiedziały się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdziły, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści prowadzących i kiedy tylko mogli, bardzo aktywnie włączali się do dyskusji. Największym zainteresowaniem u młodszych uczniów cieszył się eksperyment, podczas którego każdy uczeń mógł sam sprawdzić dlaczego Księżyc zmienia swój wygląd i co to są fazy Księżyca. Starszym uczniom bardzo podobało się, że mogli sami decydować w podróż na którą planetę lub księżyc się udadzą. Dla młodszych uczniów temat był idealnym uzupełnieniem zagadnień omawianych na lekcjach w szkole i rozszerzeniem zdobytej wiedzy, natomiast dla starszych uczniów była to niesamowita lekcja o Kosmosie i rozbudzenie zainteresowań, ponieważ w szkole w praktycznie tematy te nie są poruszane na lekcjach geografii czy fizyki. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i prowadzącymi, którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazywali im wiedzę.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy  Centrum Nauki Kopernik z Warszawy za możliwość wzięcia udziału w zajęciach.

2

3

4

6

9

7

5

5

 

sport1
sport2
sport3
sport4
sport17
sport18
sport15
sport16
zsp2
1
2
Previous Next