Samorząd Uczniowski

27 września uczniowie klas 7 i 8  uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych w ramach cyklu "Osobliwości Świata Fizyki" organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. „Osobliwości Świata Fizyki” to wykłady, które opierają się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Uczniowie uczestnicząc w pozach mogli zobaczyć, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Oryginalne aranżacje eksperymentów, często w skali makro i z udziałem publiczności, nie tylko zaskakiwały i budziły emocje, ale pozwoliły na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.

sport1
sport2