28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych oraz Europejski Dzień Sportu . Była to znakomita okazja, by poprzez znajomość różnych języków, kultur oraz tańca zwrócić uwagę dzieci na fakt, że umiejętność porozumiewania się i komunikowania z ludźmi bardzo może się w życiu przydać. W tym dniu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania wcześniej przygotowanych strojów, potraw, zabytków oraz innych ciekawostek na temat wylosowanego państwa. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VIII wspólnie zatańczyli „Belgijkę”.
Klasa 1a pięknie wyrecytowała wierszyk i zaśpiewała piosenkę o Polsce. Królową brytyjską i jej dwór oraz zabytki Londynu mogliśmy podziwiać w klasie 2a. Na wycieczkę do Niemiec zabrała nas klasa 3a. Na narty oraz przepyszne czekoladki mogliśmy pojechać z klasą 4a do przepięknej Szwajcarii. W holenderskich chodakach mogliśmy pójść na spacer z klasą 5a. Greccy bogowie wraz z klasą 7a przywitali nas na Olimpie. Mimo, że mamy dopiero wrzesień, św. Mikołaj zawitał do klasy 7b, by obdarować wszystkich słodkościami. Przyjechał aż z dalekiej Finlandii. Pyszne portugalskie pyszności serwowali nam uczniowie klasy 8a.
Wszyscy uczniowie wykazali się nadzwyczajną pomysłowością , wyobraźnią i kreatywnością.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc.