16 listopada 2022 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przypomniała uczniom o ciężkich czasach naszej Ojczyzny i wzbudziła wiele refleksji. Uczniowie klasy 8b pod kierunkiem Pani Ewy Kieś - Lesik i Teresy Niedzielskiej recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, prezentowali archiwalne zdjęcia, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia ludzi walczących o wolność swojej Ojczyzny. Akademia była dla uczniów naszej szkoły ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.