unia1.png

Ogłoszenie o spotkaniu informacyjnym w ramach projektu „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 zaprasza rodziców/opiekunów uczniów oraz nauczycieli szkoły na spotkanie informacyjne poświęcone realizowanemu przez placówkę projektowi „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz”.

Spotkanie dla rodziców/opiekunów uczniów szkoły odbędzie się 5 września 2024 r. o godzinie 16:30

Spotkanie dla nauczycieli szkoły odbędzie się 28 sierpnia 2024 r. o godzinie 10:00

Spotkania odbędą się w budynku szkoły pod adresem:

47-400 Racibórz, ul. Juliana Tuwima 1

Informacja o numerze sali, w której odbędzie się spotkanie znajdować będzie się przy głównym wejściu do budynku.

W czasie spotkania omówione zostaną zasady naboru i uczestnictwa w projekcie oraz przedstawione zostaną cele i korzyści związane z udziałem w nim.

Zostaną również udzielone odpowiedzi na pytania i wątpliwości uczestników.

Dane kontaktowe do organizatora spotkania:

Telefon: (32) 415 56 36

Informacja o dostępności architektonicznej budynku znajduje się na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://zsp2rac.pl/

W przypadku wystąpienia specjalnych potrzeb prosimy o zgłaszanie ich na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd na miejsce wydarzenia przy wykorzystaniu publicznych środków transportu możliwy jest linią autobusową nr 11 (przystanek „Ocice Tuwima Szkoła”).

Przy budynku szkoły zapewniony jest parking z miejscami postojowymi przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Miasto Racibórz uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz". Jednym z realizatorów projektu będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Projekt ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych 628 uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, uczęszczających do raciborskich szkół.

W ramach projektu w naszej szkole:

1. Zorganizowane zostaną zajęcia dodatkowe: specjalistyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia oraz wspierające zdrowie psychiczne.
2. Nauczyciele naszej szkoły podniosą swoje kompetencje poprzez szkolenia i studia podyplomowe oraz zorganizowane zostaną warsztaty antydyskryminacyjne i spotkania dla nauczycieli oraz rodziców z dziećmi.

3. Nasza szkoła zostanie dostosowana i wyposażona w pomoce dydaktyczne.

Realizacja projektu zapewni uczniom pełny dostęp do edukacji ogólnodostępnej, zniweluje deficyty oraz rozwinie umiejętności uczniów, podniesie kompetencje kadry szkoły, dostosuje oraz wyposaży placówkę oraz podniesie świadomość uczestników w zakresie równości szans, co podniesie ogólny poziom edukacji w naszym mieście.

Z projektu skorzysta:

- 628 uczniów (268 K, 360 M) raciborskich szkół podstawowych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi,

- 245 (214 K, 31 M) nauczycieli/ek raciborskich szkół podstawowych,

- 240 (185 K, 55 M) rodziców/opiekunów uczniów biorących udział w projekcie,

- 10 publicznych szkół podstawowych w Raciborzu.

Wartość projektu: 3 300 649,83 zł

Wartość dofinansowania z UE: 2 805 552,35 zł

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+) w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

unia.png