Ogólnopolski konkurs plastyczny "Odpoczywaj na wsi" jest organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - klasy 0-III i II grupa - klasy IV - VIII.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej na papierze w formacie A 3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.

Prace na etapie szkolnym, zgłaszamy do 30 września. Pracę należy trwale podpisać na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu oraz dołączyć formularz zgłoszeniowy i oświadczenia podpisane przez rodzica/opiekuna.

Szczegółowych informacji udzielają opiekunowie w świetlicy szkolnej.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami jest dostępny pod adresem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-plastyczny-odpoczywaj-na-wsi .

Zapraszamy do licznego zgłaszania prac plastycznych ! Powodzenia !