flaga ukrainy

Szanowni Państwo!
Rodzice, pracownicy, mieszkańcy naszej dzielnicy!
Drodzy uczniowie!

Jesteśmy świadkami brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
Wydawało się, że w XXI wieku o wojnie będziemy czerpać informację tylko z podręczników historii.
Niestety - od kilkudziesięciu godzin widzimy tragiczne obrazy wojny, śledzimy doniesienia z walk na ziemi naszych sąsiadów.

Każdy konflikt przynosi cierpienie ludzi a wojna w szczególności . Największe ofiary ponosi ludność cywilna - często bezbronna, pozbawiona elementarnych warunków godnego egzystowania.

Myślę, że w każdym z nas budzi się teraz odruch współczucia i chęci pomocy drugiemu człowiekowi.

Dlatego w naszej szkole od jutra będzie można składać dary dla Ukrainy, na razie te najbardziej potrzebne, wyszczególnione poniżej, dla mieszkańców Tysmenicy:
1. śpiwory
2. karimaty
3. środki higieniczne (wszystkie rodzaje)
4. materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe
5. żywność w puszkach
6. żywność możliwa do bezpośredniego spożycia tj. bez obróbki termicznej, zapakowana hermetycznie, możliwa do przechowywania bez lodówki, z długim terminem przydatności do spożycia (np. batony proteinowe, konserwy, kabanosy zamknięte hermetycznie, orzechy, suszone owoce etc.)

Na tym etapie prosimy o przynoszenie konkretnych darów, ograniczonych do tych z przedstawionej listy. Na ten moment nie są potrzebne ubrania, maskotki, artykuły papiernicze oraz żywność wymagająca obróbki termicznej, w słoikach, torebkach, produkty suche etc.

Ponadto:
- agregaty prądotwórcze o mocy do 10 kw
- profesjonalne krótkofalówki z zasięgiem ok. 10 km (system motorola)
- 2 pontony (ewakuacyjne)

UWAGA !
Miejsca składowania darów:
1. dla uczniów i mieszkańców naszej dzielnicy: korytarz przy wejściu głównym od strony ul. Tuwima, strefa rodzica, parter,
2. da przedszkolaków/ich rodziców: klatka schodowa od strony ul. Małej, korytarz przy kuchni/jadalni, poziom -1 ,

Z góry dziękuję za odruch serca !
Z poważaniem !
A. Skurk - dyr. ZSP2