W dniu 23.04.2024 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi.
Święto to obchodzone jest na całym świecie już od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 roku.
Cele, które są realizowane w ramach tego Dnia to poszerzanie świadomości ekologicznej,
inspirowanie do życia w zgodzie z naturą oraz promowanie zasad ochrony środowiska.
Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Planeta kontra tworzywa sztuczne”.
Apel stanowił podsumowanie pracy uczniów całej szkoły w zakresie promocji zasad życia w zgodzie z naturą. Podczas apelu odbyły się :
· Prezentacje związane z celami Dnia Ziemi przygotowane przez klasy 4a, 5a, 6a i 7a
· Plakaty wykonane przez uczniów klas 1a,1b,2a i 3a
Apel został wzbogacany przez montaż słowno-muzyczny z elementami tańca w wykonaniu uczniów klasy 6a.
Klasa ta zaprezentowała również autorski film zrealizowany w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA NASK. Gratulujemy jego twórcom!
W ramach apelu odbył się również Quiz Ekologiczny w którym wzięli udział uczniowie klas 4-7.
Quiz związany był z informacjami odnoszącymi się do zjawiska zanieczyszczenia środowiska smogiem,
które znalazły się na korytarzach szkolnych już 2 tygodnie przed planowanymi obchodami Dnia Ziemi.
Uczniowie wykazali się dużą spostrzegawczością oraz wiedzą, co wpłynęło na bardzo dobre wyniki uzyskane w quizie.
Wszystkie klasy wykazały się dużą aktywnością , kreatywnością, wiedzą oraz wrażliwością na sprawy naszej Planety - Ziemi.
Dziękujemy za to zaangażowanie, pracę i wysiłek włożony w takie piękne, ciekawe i pomysłowe prezentacje oraz plakaty.
Pamiętajmy, że Ziemia jest tylko jedna i należy się o nią troszczyć każdego dnia!
Opiekunowie: Małgorzata Pisarczyk, Beata Cholewczuk, Anna Folmering